Vážení Novomešťania, dovoľte nám, aby sme Vám predstavili nový prístroj „Lympha press optimal“, ktorý pre Vás, občanov, zakúpila naša nemocnica v Novom Meste nad Váhom. Prístroj je momentálne špičkou na trhu, má 24 nezávislých tlakových komôr, je kalibrovaný s elektrickou kontrolou tlaku v komorách návlekov, obsahuje unikátny program Pre-Therapy , ktorý pred každou terapiou pomáha uvoľňovať lymfatické uzliny v trieslach ( návlek nohavíc) a v podpazušných jamkách (návlek bunda).
Prístrojová lymfodrenáž je založená na prerušovanej kompresii končatín a vytváraní tlakovej vlny, ktorá podporuje krvný a lymfatický systém. Opakovaným stláčaním zdola nahor dochádza k pôsobeniu na opuchy vzniknuté spomalením toku lymfy.

Lymfodrenáž veľmi dobre pôsobí ako prevencia proti celulitíde a redukuje už vzniknutú pomarančovú kožu. Zlepšuje a reguluje žilový obeh, uľavuje nohám s kŕčovými žilami a odstraňuje opuchy nôh. Očisťuje organizmus od toxínov a odpadových produktov, z čoho vyplýva zlepšenie vzhľadu pleti, obnova činnosti orgánov… Organizmus je celkovo regenerovaný, očistený, pružný, zdravý, znovuzrodený.

Zo zdravotného hľadiska je indikovaný na primárny a sekundárny lymfedém, chronický edém venózneho pôvodu, vredy predkolenia, poruchy prekrvenia, podporná terapia diabetickej neuropatie, po odstránení lymfatických uzlín, chronickej žilovej nedostatočnosti, lipedém, lipolymfedém, rehabilitácia po úrazoch…

Ako prístroj funguje?

Rytmické tlakové vlny povoľujú a opäť nafukujú „nohavice“ a trochu pripomínajú zovretie, ako keď vám merajú krvný tlak. Procedúra trvá 30 minút a je veľmi príjemná. Ich prostredníctvom sa aktivuje „lenivý“ lymfatický systém, čím sa odvádza z tela tkaninová tekutina obsahujúca splodiny látkovej výmeny.
Prístrojová lymfodrenáž pomáha odstraňovať celulitídu i tzv. pivné brucho u pánov, výrazne modeluje postavu – zmenšuje obvod stehien, bokov a brucha (a to už po 7–10 procedúrach až o 3–5 cm), odstraňuje únavu nôh, po pôrode spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus.

Prístrojovú lymfodrenáž ocenia hlavne ľudia ľudia so sedavým zamestnaním. Tlak váhy tela na žilový systém v stehenných oblastiach spomaľuje odtok krvi, čím zapríčiňuje nahromadenie lymfy v lýtkových a stehenných oblastiach a tým aj opuchy v týchto oblastiach.Ľudia pracujúci v stoji, kedy gravitácia spôsobuje tlak krvi v dolných končatinách, čo spôsobuje zvýšenú filtráciu miazgy do tkanív. Keďže je činnosť lýtkových svalov obmedzená, tie pumpujú menej krvi a miazgy smerom k srdcu a tým sa tvoria opuchy končatin a vzniká tzv. syndróm olovených nôh.

Odporúčania pre optimálne výsledky:
Ošetrenie trvá 30 minút.
Odporúčame 7 až 10 návštev, 2-3 krát do týždňa.
Dostatočný pitný režim pozitívne vplýva na účinky tlakovej masáže.
Cena 30 minútovej procedúry je 6 €.
Pri zakúpení permanentky na 7 procedúr je cena za jednu procedúru 5 €.

Objednať sa môžete na tel.č. 032 77 40 398 (334) alebo osobne v nemocnici na prízemí v ambulancii rehabilitácie – elektroliečby.